Komentarze do: Pod portugalskim słońcem /2011/portugalia/ Jedzoki w świat Sun, 17 May 2020 00:45:19 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.2.9 Autor: Przedeptane /2011/portugalia/#comment-846 Fri, 06 Nov 2015 18:24:48 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-846 W odpowiedzi do Ewelina Malina.

No tak, my z kolei spotykaliśmy Niemców czy Francuzów, którym zlewały się w jedno wszystkie państwa Europy Wschodniej – Polska, Czechy, Słowacja… dla nich to jeden pies :) Tak czy owak, w pełni zgadzamy się z tym, że Portugalia ma niepowtarzalną atmosferę i to grzech, że dla wielu pozostaje w cieniu Hiszpanii. Kiedyś musisz nam jednak opowiedzieć, o co poszło z tym bagażnikiem :D

]]>
Autor: Ewelina Malina /2011/portugalia/#comment-845 Fri, 06 Nov 2015 17:29:03 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-845 Kompletnie nie rozumiem tego porównywania Portugalii z Hiszpanią i na odwrót, to dwa zupełnie inne kraje! Szanuję Portugalię za otwartość ludzi, gościnność, jedzenie, zabytki i zazdroszczę dostępu do oceanu! Z Lizboną kojarzy mi się przejażdżka – cudowną przygoda – w bagażniku ;).

]]>
Autor: Przedeptane /2011/portugalia/#comment-843 Fri, 06 Nov 2015 16:50:26 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-843 W odpowiedzi do Za miedzą i dalej.

Na pewno, jak tylko będzie okazja, to nie wahaj się ani chwili :)

]]>
Autor: Przedeptane /2011/portugalia/#comment-842 Fri, 06 Nov 2015 16:49:58 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-842 W odpowiedzi do Agnieszka.

Oj, zazdrościmy :) Tak, to jedno z najbardziej znanych trzęsień ziemi w historii – i jedno z pierwszych udokumentowanych tsunami.

]]>
Autor: Agnieszka /2011/portugalia/#comment-841 Fri, 06 Nov 2015 16:05:16 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-841 Za 10 dni będę w Portugalii! Jedziemy na 5 dni, konkretnie do Lizbony i Sintry :) W ogóle nie wiedziałam, że w stolicy tego kraju była taka katastrofa jak trzęsienie ziemi. 60 000 ofiar! Trudne do wyobrażenia.

]]>
Autor: Za miedzą i dalej /2011/portugalia/#comment-840 Fri, 06 Nov 2015 15:51:23 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-840 Do Portugalii jeszcze mnie nie rzuciło. Ale jak nakieruję celownik na okolice Maroka, to pewnie i ją uwzględnię ;)

]]>
Autor: Przedeptane /2011/portugalia/#comment-835 Fri, 06 Nov 2015 08:03:51 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-835 W odpowiedzi do Kamil B.

O tak, czym gorsza pogoda u nas w Polszy, tym bardziej chcielibyśmy tam wrócić. A Norwegię też uwielbiamy, ale ze względu na naszą ciepłolubność raczej w lecie :)

]]>
Autor: Kamil B /2011/portugalia/#comment-833 Thu, 05 Nov 2015 23:35:32 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-833 Ach Portugalia… tak bardzo różna od krainy ciemności czyli Norwegii (w której aktualnie przebywam) :P Tęsknię za Lizboną, słońcem i klimatyczną muzyką!

]]>
Autor: Przedeptane /2011/portugalia/#comment-829 Tue, 03 Nov 2015 11:30:09 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-829 W odpowiedzi do PatTravel.

Byliśmy :) Cudne miejsce, ale fotka nie zmieściła się w tekście – zdjęcia pałacu można obejrzeć w kompletnej galerii (link na końcu wpisu).

]]>
Autor: PatTravel /2011/portugalia/#comment-828 Tue, 03 Nov 2015 11:10:40 +0000 http://przedeptane.pl/?p=13#comment-828 Sintrę kocham, jedno z najpiękniejszych miejsc w Portugalii. Nie widzę jednak na zdjęciach Pałacu Pena. Nie byliście tam?

]]>